Strach odčerpáva energiu z našich obličiek. Sila esencie ukrytej v nich podmieňuje rast a vývoj tela, dĺžku nášho života a funkcie jednotlivých orgánov. Zákerné sú však v tom, že zvyčajne sa neprejavujú hneď bolesťou. Poruchy obličiek sa prejavujú väčšinou sekundárne …
Strach odčerpáva energiu z našich obličiek
Nejeden si dnes sťažuje na chronickú únavu, ktorá vyplýva z nekonečného príbehu s názvom CORONA. Možno až príliš často pociťujeme strach či už z konkrétnych uchopiteľných dôvodov alebo neopísateľný…. nik nevie čo bude zajtra preto nemá význam zaoberať sa budúcnosťou, ktorá vám spôsobuje úzkosť. Práve ona odčerpáva energiu z vašich obličiek. No napriek tomu si povedať „buďme v pokoji“ je ako od depresívneho žiadať úsmev alebo obézneho aby schudol.
Číňania veria, že v obličkách sa ukrýva naša esenciálna životná energia, náš prameň života. Sila esencie ukrytej v nich podmieňuje rast a vývoj tela, dĺžku nášho života a funkcie jednotlivých orgánov. Čínska a západná medicína sa vcelku zhodli vo funkciách obličiek a močového traktu. Je všeobecne známe najmä to, že riadia vodné hospodárstvo v tele. Číňania hovoria, že “oddeľujú čisté od kalného”.
Obličky sú životne dôležitý orgán. Zákerné sú však v tom, že zvyčajne sa neprejavujú hneď bolesťou. Poruchy obličiek sa prejavujú väčšinou sekundárne. Dobrý zdravotný stav obličiek a ich párového orgánu – močového mechúra – ľahko zistíme aj podľa pevnosti našich kostí, vlasov, zubov, činností mozgu a citlivosti sluchu. Negatívnymi emóciami obličiek je práve strach, des, podliehanie obavám, lakomosť, pocit, že nemôžem či nemám čo druhým dávať, vzťahovačnosť, podozrievavosť, málo odvahy… Nadmiera týchto emócií oslabuje obličky. Zľudovené a každému známe… “tak som sa zľakol, až som ošedivel” má reálny základ. Tu vidíme priame spojenie emócie ľaku s vlasmi ako spojencom obličiek. Ich živlom je v čínskom pentagrame prirodzene voda, o ktorú sa starajú aj v našom tele. Ich chuťou je slaná chuť. Farba, ktorá im prináleží je čierna a modrá. Možno aj preto sa nám v tejto dobe cnie za pohľadom na azúrové more. A tu asi už premostím na potrebu pozornosti pitného režimu práve v tento čas. V zime, kedy sme menej smädný a práve v čase kedy je nevyhnutné riediť „strach“. Denne je potrebných cca 20-25 ml na kilogram hmotnosti. V prípade záťaže až 30-35ml na kilogram hmotnosti, čo už nie je len tak. Pocit smädu a sucho v hrdle je signálom, kedy už trpia obličky, močový systém ale aj srdce, cítime sa unavení, bolí nás hlava, pri dlhodobom zanedbaní príjmu vody je naša pokožka suchá a vyzerá nezdravo alebo máme problémy s výkyvmi krvného tlaku, spôsobuje poruchy trávenia, podráždenosť, slabosť, únavu až závraty. Nedostatok tekutín spôsobuje aj zvýšenú tvorbu vrások na koži, ochabovanie svalstva a napomáha k zvyšovaniu hmotnosti. Dodržiavanie pitného režimu pomáha aj pri chudnutí čím sa postupne zbavuje odpadových látok a toxínov.
Tip: Začnite hneď ráno a naštartujte telo pohárom čistej pitnej vody, ktorá zmobilizuje látkovú premenu v organizme.
Na tému pitný režim som si pohovorila s herečkou pani Oľgou Belešovou, rozhovor nájdete v archíve STV Generácia, 03. október 2020